В Ужгороді презентували збірку новел Олесі Маркович «Поруч»

poruchДев'ятнадцятого листопада в читальній залі обласної універсальної наукової бібліотеки імені Ф. Потушняка в рамках засідання літературного клубу відбулася презентація дебютної книги педагога і журналіста, керівника гуртків Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" Олесі Іванівни Маркович.


«Поруч так багато дивовижного! Вміння помічати його робить нас щасливими. Поруч так багато болю! Вміння співчувати іншим робить нас людяними, - так розшифровує присутнім назву своєї збірки сама авторка. -  Я довгий час спостерігала за людьми і дійшла висновку, що більшість людей у сучасному інформаційному світі не є щасливими, навіть якщо їм вдається реалізувати себе професійно та творчо. Водночас, є й такі категорії людей, які вміють радіти життю і бути щасливими, незважаючи ні на що. Всі свої думки з цього приводу я почала записувати. Так з’явилася збірка новел «Поруч».
Її твори - про непрості людські долі, почуття, думки та емоції. Здавалося б, емоції неможливо викласти на папері. Та Олесі це вдалося. Бо коли читаєш її новели, то відчуваєш радість і біль, схвилювання, невпевненість, рішучість чи розгубленість. Дуже легко уявити себе на місці героя чи героїні, і відбувається це підсвідомо. Ось ти читаєш твір, а ось - ти вже обурено, разом із Поланею, відстоюєш землю з "хосном" або заколисуєш хлопчика, у якого дуже сильно болить вушко.
Ще одна особливість автора - вміння описати і дітей, і молодих людей, і людей похилого віку. Це і не дивно, адже у Олесі Іванівни так само і в житті - вона з усіма вміє знайти спільну мову: з малятами школи "Радість", з абітурієнтами (такі різні у неї гуртківці), з колегами, з наставниками. До речі, одному із своїх вчителів, Віктору Івановичу Ариповському Олеся Маркович присвятила окремий розділ у своїй книзі.
Привітати Олесю Маркович із дебютом прийшли рідні, близькі, друзі та знайомі, а також колеги. Директор "ПАДІЮНу" Світлана Ганущина наголосила на тому, що Олеся Іванівна зуміла зберегти і пронести крізь роки у серці казку, яку вона щодня дарує своїм вихованцям, а також нагородила авторку грамотою департаменту освіти і науки за високі професійні досягнення.

joomlamodniyportal.ru