У «ПАДІЮНі» відбулася міжнародна науково-практична конференція, присвячена 100-річчю від дня народження Золтана Баконія

bakoniЗахід організував Закарпатський художній інститут у співпраці з обласним палацом дитячої та юнацької творчості. Для «ПАДІЮНу» особистість митця є особливою, адже саме тут була заснована перша в нашому краї дитяча студія образотворчого мистецтва, яка нині носить ім’я свого фундатора – Золтана Степановича Баконія.
До заходу долучилися науковці, студенти та представники влади. Зокрема, директор департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА Ганна Сопкова зазначила, що «ПАДІЮН» продовжує справу, почату Баконієм. «Тут вчать образотворчому мистецтву, тут творять і спонукають любити свій рідний край. Саме любов до Закарпаття, любов до Ужгорода чітко простежувалась у всіх роботах Золтана Баконія, це було його особливістю», – зазначила Ганна Сопкова.
«Золтан Баконій – людина, яка жила для дітей. Він був педагогом з великої літери, він любив вчити дітей, він любив з ними спілкуватися. Тим, хто у нього навчався, неймовірно пощастило. Це ім′я рідне для нашого закладу і для наших вихованців», – зазначила директор Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Світлана Ганущина.
Тема міжнародної конференції – «Золтан Баконій і закар­патська школа живопису ХХ ст.: мистецько-педагогічний та загаль­нолюдський виміри», була повністю розкрита у виступах учасників заходу, провідних художників та науковців. Про сучасну дитячу студію образотворчого мистецтва, її сьогодення, розповів завідувач відділу образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва «ПАДІЮНу» Андрій Надь. Також з успіхом відбулась презентація тематичного альманаху, при­свяченого 100-річчю від дня народження визначного педагога-художника, фундатора по­зашкільної художньої ос­віти на Закарпатті. Упорядники видання – Мирослава Черленяк, завідувач методичним відділом та Світлана Лукач, завідувач відділу комунікацій та зв’язків із громадськістю «ПАДІЮНу» представили макет альманаху та розповіли про його основні розділи: спогади про митця, цікаві моменти з біографії, і найголовніше – художні роботи вихованців Золтана Степановича, датовані 50-70-ми роками минулого століття, які збереглися в архіві Галереї дитячої творчості палацу.

У рамках заходу було представлено дві виставки: робіт учнів З.С.Баконія, відомих художників Закарпаття, а також експозицію дитячих робіт учасників обласної відкритої виставки-конкурсу «Мій мальовничий край», яку традиційно проводять в «ПАДІЮНі» щороку в січні в знак вшанування пам’яті засновника студії.
Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості підготував ще чимало заходів до 100-річчя від дня народження Баконія, їх проведуть одразу після закінчення карантину в школах.

joomlamodniyportal.ru