Вчимося демократії разом

vchdemokrrazomПід такою назвою 29-30 жовтня 2015 року в місті Києві відбувся Всеукраїнський збір лідерів учнівського самоврядування  загальноосвітніх навчальних закладів, організований Міністерством освіти і науки України спільно з Українським державним центром позашкільної освіти та Київським центром туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання.

У заході взяли участь близько 120 лідерів учнівського самоврядування та їх керівники з усієї України. Закарпаття представляли переможці обласного конкурсу на кращого лідера учнівського самоврядування – Антон Гроза (м.Ужгород), Богдана Буркало (Виноградівський р-н), Антоніна Заводяк (Воловецький р-н) та координатор учнівського самоврядування в області, завідувач відділу Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Світлана Лукач.
У перший день збору на базі «Юний турист» Київського центру дитячо-юнацького туризму, краєзнавства та військово-патріотичного виховання для юних лідерів було проведено туристичний квест «Осінні старти» з елементами спортивного орієнтування, а також тренінги «Урегулювання конфліктних ситуацій», «Делегування повноважень в учнівському самоврядуванні», «Я-лідер» та інші. Під час наради координаторів з питань організації роботи органів учнівського самоврядування Світлана Лукач представила навчальний тренінг для підлітків «Демократія і суспільство». Насичений подіями день завершився лідерською вечіркою.
Другий день розпочався із зустрічі в Українському державному центрі позашкільної освіти учасників збору з депутатом Миколою Кулебою, Уповноваженим Президента України з прав дитини. Спілкування відбувалось у форматі «вільний мікрофон», тож лідери мали можливість розповісти про проблеми, отримати відповіді на запитання щодо забезпечення прав дітей та обговорити особливості підтримки учнівських проектів. Також було представлено новостворений механізм захисту прав дитини – телефон Національної дитячої «гарячої лінії», яким може скористатися будь-яка дитина в Україні, права якої порушуються.
Делегації активно презентували свою діяльність, головним чином з питань співпраці учнівського самоврядування з органами місцевої влади. Антон Гроза розповів про роботу в цьому напрямку учнівського самоврядування міста Ужгород «Корзо». Богдана Буркало представила доопрацьований проект емблеми Учнівської Ліги України.
У підсумку заходу делегація Закарпатської області була нагороджена грамотами Українського державного центру позашкільної освіти за активну діяльність з питань співпраці з органами місцевої влади та за активну участь у підготовці та проведенні Всеукраїнського збору лідерів учнівського самоврядування.

joomlamodniyportal.ru