Всеукраїнський семінар–практикум для хореографів

sempract27 - 28 жовтня у місті Ужгороді у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” відбувся Всеукраїнський семінар – практикум для голів обласних та міських методичних об’єднань керівників гуртків з хореографічного мистецтва „Роль хореографічного мистецтва у полікультурному вихованні та розвитку особистості дитини”. Участь у заході взяли 30 спеціалістів з хореографії з 12 областей України, а саме: Волинської, Вінницької, Донецької, Запорізької, Закарпатської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Рівненської, Сумської, Хмельницької та Чернівецької.
Семінар складався з декількох етапів: відкриті заняття, майстер - класи, доповідді і практичні покази. Привітальним словом відкривали семінар – завідуюча відділом художньої творчості Українського державного центру позашкільної освіти Радченко М.В., директор Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Ганущина С.І.
 Насиченим і цікавим виявився перший день заходу. Доповіді та майстер-класи від викладачів Ужгородського коледжу культури і мистецтвЗаслуженого працівника культури України Шевцової І.М., „Класичний танець, як основний чинник розвитку хореографічного мистецтва” та Баб’як Є.Я. „Елементи танців полікультурного Закарпаття” викликали непідробний інтерес в учасників.
Презентація творчої майстерні від хореографів ансамблю „Світанок” та Зразкового дитячого ансамблю народного танцю „Джерельця Карпат” також отримала схвальні відгуки учасників семінару.
Учасники семінару мали змогу насолодитися закарпатськими народними танцями у постановці Заслуженого працівника культури члена Національної хореографічної спілки України Сачка М.О. Педагог поділився власними напрацюваннями у постановці закарпатських танців „Лютянка”, „Раківчанка”, „Увиванець”, „Чардаш” та народного словацького танцю, матеріали для яких були особисто зібрані харизматичним педагогом по селах Закарпаття та Словаччини.
У програмі другого дня  відкриті заняття та майстер-класи з класичної та сучасної хореографії, коментоване відео „Алгоритм підготовки хореографічної вистави» від Народного художнього колективу студії сучасного танцю „Бліц” „ПАДІЮНу”.
Під час заключного круглого столу кожен з учасників мав змогу висловити свою думку про роботу семінару. Крім позитивної оцінки організації та проведення семінару, учасники висловили пропозиції про необхідність продовженняпрактики проведення подібних заходів по регіонах (Запорізька область), проводити на них ще більше майстер – класів та практичних занятьдля хореографів (Донецька область), проводити семінари окремо за кожним напрямом хореографії (Закарпатська область)
І, на завершення, учасники мали змогу насолодитися цікавою екскурсією яскравим осіннім Ужгородом „Таємниці древнього міста над Ужем”, що стало чудовим логічним завершенням фестивалю.

joomlamodniyportal.ru