День соборності.

Соборність – це символ боротьби за волю та незалежність, порозуміння між людьми. Це часточка надії і віри у світле майбутнє.  

22 січня 1919 року в Києві на Софійському майдані сталася визначна подія в історії нашого народу - урочисте проголошення Акту Злуки. В єдину українську соборну державу об'єдналися Українська Народна Республіка і Західно-Українська Народна Республіка.

"Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина, Угорська Русь) і Наддніпрянська Велика Україна. Здійснились віковічні мрії, якими жили і за які умирали кращі сини України. Однині є єдина незалежна Українська Народна Республіка", – йшлося у зачитаному в центрі столиці універсалі.

Сьогодні Україна продовжує боротьбу. І соборність залишається на порядку денному національних завдань. Цілісна Україна – це повернення окупованих територій. Свобода України нині відстоюється на лінії фронту, українські воїни протистоять російській армії за допомогою сили духу та єдності.

Адже сила нації - в її єдності! 

З Днем соборності!

 

joomlamodniyportal.ru