Закарпатський обласний екомарафон „Зелений тиждень у моїй громаді”

Протягом тижня в Закарпатті проходив масштабний еко-марафон, організований Закарпатським  обласним  палацом дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” та  приурочений до Дня екологічних знань, який відзначають 15 квітня. До екомарафону долучилися всі освітні та культурні заклади з різних куточків  області: прибирали довкілля, висаджували квіти та дерева, окультурювали клумби та газони, співпрацювали громадами та залучали до праці гостей-переселенців, дітей та молодь.

Колектив Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” разом з гостями очистили від бруду набережну, дитячий майданчик, доріжки, вулички, а також долучилися до всеобласного садіння квітів на прибудинкових територіях. Десятки життєрадісних дітей-переселенців радо підтримали цю акцію і з задоволенням допомагали дорослим: розпушували землю, поливали, прикрашали весняні клумби. Після цікавої та продуктивної праці, дітки фотографувалися, отримували в нагороду смаколики, спілкувалися між собою на свіжому повітрі, гралися на сонечку. Працювали на совість та з радістю всі причетні, адже чисте довкілля – це запорука здоров’я та гарного настрою. 

 Окрім цього, педагоги з вихованцями долучилися до експертної онлайн зустрічі, організованої Українським державним центром позашкільної освіти до Дня екологічних знань, основною метою якої були: просування екологічних знань і формування екологічної культури населення, інформування громадськості про стан справ в області екологічної безпеки та про стан довкілля, а також виховання й підготовка громадянина, який вміє мислити екологічно. На зустрічі були присутні лідери Закарпатського обласного учнівського парламенту „Нове покоління”, команди екопатрульних та керівників, експерти та організатори. Екологічна грамотність є дуже важливою, особливо у воєнні часи – відповідальне споживання, економія та розумне використання ресурсів, раціональне прибирання, цифрове прибирання, кібербезпека тощо. 

Варто розуміти, що „День екологічних знань”  та застосування цих знань в житті значимі не тільки для тих, хто працює у сфері екологічної освіти, а й для всіх нас, адже лише від нашої поведінки залежить безпечне життя українців сьогодні. Разом екологічно до Перемоги!

joomlamodniyportal.ru