Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Гурток „Чарівна стрічка”

charstr1Керівник гуртка – Сентімреі Надія Василівна

Вишивка шовковою стрічкою – захопливе і популярне  заняття. Ви можете створити неймовірно красиві речі, і це при незначних витратах часу і сил. На заняттях гуртка „Чарівна стрічка” ми розпочали вишивати з найпростіших прийомів.
Атласні стрічки і тасьми міцно увійшли і в наше повсякденне життя. Про них зазвичай згадують перед святами і урочистими подіями, коли виникає необхідність прикрашати. Красива стрічка додає добре упакованому дарунку вишуканість, підкреслюючи урочистість моменту. Перев’язаний стрічкою букет виглядає не лише привабливішим, але і багатим.
Стрічки оживляють зачіску, а оброблені ними і тасьмою капелюшки, сумочки і плаття набувають так званої родзинки. Напевно більшість з нас завмирали від захоплення, розглядаючи весільні вбрання наречених, пишні мереживами, стрічками і рюшами!
На Заході прийнято, готуючись до торжеств, прикрашати святковий стіл всілякими бантами в тон скатертини. За їх допомогою прагнуть створити в будинку святкову атмосферу. Червоні стрічки і банти стали символом різдвяних свят. Їх прикріплюють до вхідних дверей будинків напередодні Різдва і зустрічі Нового року. В Україні склався звичай прикрашати автомобілі весільного кортежу стрічками і перев’язувати конверти з новонародженими блакитними або рожевими стрічками.
Історія цієї техніки сходить до давніх англосакських традицій. Для такого виду вишивки береться дуже вузька стрічка, яка личить до будь-яких типів тканин. Вона вільно проходить через найщільніший вуток, не втрачаючи своєї форми.
Особливість цієї техніки вишивки в тому, що вона додає  малюнку об’ємність.  Вивчивши різні види швів, Ви без зусиль зможете їх повторити і створити своїми руками незвичайно красиві речі. Окрім цього у Вас з’являється можливість додати готовим виробам неповторну індивідуальну подобу, прикрасивши сукню або капелюшок. За допомогою оригінального об’ємного малюнку або банту зможете об’єднати в єдиний ансамбль декілька предметів вашого гардеробу. Універсальність цього виду вишивки в тому, що вона дозволяє оформити і дитячий полотняний рюкзак і дамську вечірню сумочку.
Крім того, Ви навчитеся робити красиві скатертини і серветки, мішечки для флакончиків з духами, коробочки для коштовностей і безліч інших милих дрібничок.
А об’ємний малюнок настільки привабливий, що можна, без жодного сумніву, стверджувати: найближчими роками цей вид вишивки чекає широке поширення і успіх!

joomlamodniyportal.ru