Фортепіано

Навчання дітей грі на фортепіано обумовлює формування, розвиток та вдосконалення техніки гри як необхідного засобу для досягнення художнього результату музичного виконання, як сольного так і ансамблевого музикування, а також розвиток та вдосконалення навичок художнього виконання музичного твору на основі вивчення.

Вивчення музики робить неоціненний внесок у формування людини нового тисячоліття, надає учням можливість усвідомити себе як духовно значущу особистість; розвинути можливості художньої, естетичної оцінки навколишнього світу, засвоїти цінності культури. Музика допомагає стати засобом формування світогляду дитини, дає змогу пізнавати світ у його естетичній та моральній сутності, розвиває асоціативне, образне мислення. Саме на заняттях музики дитина розвиває свої творчі можливості, формує свою індивідуальність.

Навчання в класі фортепіано розкриває невичерпні можливості музики впливати на внутрішній світ дитини. Адже музика – це струни душі, дзеркало душі.

Педагог веде маленьку дитину у творчий світ, у світ радощів, за допомогою занять музикою виховує естетику її почуттів. Уроки проходять цікаво, яскраво, емоційно, образно.  Один з мудреців сказав: ”Усе надто просто: наповніть душу дитини прекрасним, і вона буде вихованою ”. Класична та народна музика як еталон Краси, Добра та Істини незамінні у досягненні цієї благородної мети. Таким чином, основну мету можна визначити як виховання людини, що за своїми духовними якостями гідна тих скарбів мистецтв  якими володіє, чутлива до прекрасного і спроможна відтворити це прекрасне.

Навчаючи дітей грі на фортепіано, насамперед потрібно намагатися навчити їх вмінню не просто слухати, грати музичні твори, а й сприймати музику та міркувати про неї,  ділитися своїми думками і почуттями від почутого, вміти переживати і розуміти мову музики, яка нас оточує.

Навчальний процес у класі фортепіано будується за принципом поєднання теоретичних знань і фортепіанної гри. Форма роботи в класі фортепіано – індивідуальне заняття.

joomlamodniyportal.ru