Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Фортепіано

Навчання дітей грі на фортепіано обумовлює формування, розвиток та вдосконалення техніки гри як необхідного засобу для досягнення художнього результату музичного виконання, як сольного так і ансамблевого музикування, а також розвиток та вдосконалення навичок художнього виконання музичного твору на основі вивчення.

Вивчення музики робить неоціненний внесок у формування людини нового тисячоліття, надає учням можливість усвідомити себе як духовно значущу особистість; розвинути можливості художньої, естетичної оцінки навколишнього світу, засвоїти цінності культури. Музика допомагає стати засобом формування світогляду дитини, дає змогу пізнавати світ у його естетичній та моральній сутності, розвиває асоціативне, образне мислення. Саме на заняттях музики дитина розвиває свої творчі можливості, формує свою індивідуальність.

Навчання в класі фортепіано розкриває невичерпні можливості музики впливати на внутрішній світ дитини. Адже музика – це струни душі, дзеркало душі.

Педагог веде маленьку дитину у творчий світ, у світ радощів, за допомогою занять музикою виховує естетику її почуттів. Уроки проходять цікаво, яскраво, емоційно, образно.  Один з мудреців сказав: ”Усе надто просто: наповніть душу дитини прекрасним, і вона буде вихованою ”. Класична та народна музика як еталон Краси, Добра та Істини незамінні у досягненні цієї благородної мети. Таким чином, основну мету можна визначити як виховання людини, що за своїми духовними якостями гідна тих скарбів мистецтв  якими володіє, чутлива до прекрасного і спроможна відтворити це прекрасне.

Навчаючи дітей грі на фортепіано, насамперед потрібно намагатися навчити їх вмінню не просто слухати, грати музичні твори, а й сприймати музику та міркувати про неї,  ділитися своїми думками і почуттями від почутого, вміти переживати і розуміти мову музики, яка нас оточує.

Навчальний процес у класі фортепіано будується за принципом поєднання теоретичних знань і фортепіанної гри. Форма роботи в класі фортепіано – індивідуальне заняття.

joomlamodniyportal.ru