Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Святковий вечір „Різдвяний передзвін”

По родинному затишно та тепло пройшов святковий вечір у Зразковому етнографічному музеї „Світлиця”, де зібралися діти, педагоги, батьки та гості. Вихованці „ПАДІЮНу” разом із своїми педагогами підготували чудову програму з колядками, щедрівками, новорічними вітаннями та театралізованим дійством. Зустрічала гостей  славна господиня, яка разом з дітками розповіла як готувалася українська родина до Святої вечері, які страви подавали до столу та яка обрядовість супроводжувала різдвяний вечір.

Розповіла також про традицію прикрашати ялинку зірочкою, ангеликами та блискучими стрічками, бо вони символізують „біблейську звізду” та всеосяжну „Божу благодать”. Нагадала дітям про добро та благо- чинність, щоденну молитву та любов до ближнього.        

Традиційно після Святої вечері всі родини чекають на колядників, які звеселяють хату, бажають усім здоров’я, щастя та усіх гараздів. Існує повір’я: чим більше прийде колядників, тим успішнішою буде сім’я у наступному році. Так і до „Світлиці” завітало чимало колядницьких колективів. Вони і співали, і грали на фортепіано, гітарі та сопілці, розповідали вірші, віншували та бажали всім присутнім гарно зустріти різдвяні свята у своїх сім’ях, родинах, дотримуючись традицій та звичаїв рідного краю.      

Окрасою свята стала виставка робіт вихованців закладу „Новорічний візерунок”, на якій представлені роботи на зимову тематику. Прекрасні витвори, виготовлені дитячими ручками, привернули увагу гостей своєю вишуканістю, різноманітністю та додали затишку в атмосферу різдвяного дійства.         

Завершилося свято спільним виконанням відомих в Україні колядок „Небо і земля”, „Бог ся рождає”, „Добрий вечір тобі, пане господарю” та солодкими пригощаннями для дітей та гостей святкового вечору.

joomlamodniyportal.ru