Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

Всеукраїнський форум учнівського самоврядування

5-7 грудня у м. Ірпінь проходив Всеукраїнський форум учнівського самоврядування. Організаторами цього заходу є Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки України та Київська обласна державна адміністрація.

       

Закарпатську делегацію представляв нещодавно обраний на форумі у «ПАДІЮНі» актив учнівського парламенту «Нове покоління»: Юріна Марія (Іршавський р-н), Гефнер Каріна-Сільвія (Великоберезнянський р-н), Староста Назар (м.Ужгород) на чолі з координатором учнівського врядування в області, завідуючою відділу комунікацій та зв’язків з громадськістю Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості «ПАДІЮН» Рущак М.О.     

Сотня лідерів, тільки кращі з кращих, разом зі своїми координаторами, зібралися на офіційному відкритті заходу в конференц-залі «Імперіал». Одразу після кави-брейк на нас вже очікувала наступна за планом подія – зустріч з відомими українськими лідерами. На зустрічі були присутні заступник міністра молоді та спорту О. Ярема, генеральний директор Директорату захисту прав дітей Міністерства соціальної політики України С. Ільчук та лідер гурту «Антитіла» Т.Тополя. Спілкувались ми у формі «Запитання від лідера до лідера». Кожен мав змогу спитати думки, поради чи просто дізнатись те, що найбільш цікавить. Закарпатським лідерам також вдалося поспілкуватися з усіма спікерами, особливо з паном Яремою про можливості розвитку співпраці з лідерами європейських країн та сприяння Міністерства у цьому питанні.        

Ми мали можливість ознайомитись з рядом цікавезних виступів та проектів, зокрема: освітній проект «Відкривай Україну», громадську організацію «Global Ukraine» та «Спілку Української Молоді»; громадську організацію «Молодіжна правозахисна агенція», молодіжну організацію «Пласт – скаутську організація України»; міжнародну платформу для молоді «AIESEC», «Ukrainian Volunteer Service» (Українську волонтерську службу) та «AEGEE» (Європейський студентський форум); школу «Агенти змін» громадянської та волонтерської участі.     

Нам  презентували кращі практики роботи учнівського самоврядування. Дізнались, як  багато цікавих заходів проходить по Україні, які проводять власне самі лідери за підтримки друзів, педагогів, представників влади.     

Традиційно  щороку певна область передає Прапор Доброчинності наступній. Цього року Тернопіль передав цей Прапор Харківській раді старшокласників.          

У формі вільного спілкування, ігор, конкурсів, танців та співів відбувся  лідерський вечір. Цьогоріч на цей вечір до нас завітали представники «Letsdoitworld» та «LetsdoitUkraine», які  розповіли нам про свої плани, запитали про наші та домовились і надалі співпрацювати. І це лише був перший день нашого форуму. Цікаво, правда?!        

Наступний ранок теж почався чудово, і найперше цьому сприяв ранковий фуршет від готелю, де кожен міг поснідати тим, що найбільше полюбляє. Далі ми зустрілися зі студентами Української Академії Лідерства (УАЛ), які  розповіли нам про своє навчання, плани та події та  провели цікаві тренінги. Таким чином, їм вдалося ще раз нас всіх перезнайомити, допомогти дізнатися цікавинку про кожного особисто; розповісти про цікаві гранти, організації, платформи. що допомагають активній молоді розвиватися ; змотивувати до дій, надихнути до реалізації планів та залишити незабутні спогади. Також з ними приїхав викладач Києво-Могилянської академії, випускник Оксфордського університету М.Яковлєв, який читав нам лекцію щодо розвитку критичного мислення. Спокійним тоном та цікавими фактами йому вдалося зацікавити всю аудиторію, була абсолютна тиша у залі. Опісля лекції запитань було чимало, але кожен отримав відповідь. Всі були у захваті.       

З виступу спікера з Польщі Джоанни П’єтрасік щодо їхньої учнівської системи врядування ми дізналися і були вражені, наскільки  учні-лідерибагато працюють для покращення умов у школах, у чому їхня адміністрація сприяє всіма силами. Сподіваємось, що прийде час, коли подібна система працюватиме і в Україні. Цікавим був виступ неодинарного представника «U-Report», який розповів про їхню організацію, її важливість та мету, а ще розіграв світшот серед присутніх, просто на заході.        

Увечері ми мали трохи вільного часу, тож вирішили прогулятись до центру м. Ірпінь. Передноворічна атмосфера вже наповну панує у місті. Повернувшись з прогулянки, ми продовжили працювати. Розділившись на 4 коаліції-групи, ми готували проект на вільну тему для запровадження його на Всеукраїнському рівні. Наступного ранку ми представляли проекти, які стосувалися освіти, благодійності та загальної діяльності.       

У день від’їзду О. Ярема разом із представником з Міністерства освіти і науки України  кожному особисто вручив сертифікат учасника Форуму  із підписами міністра освіти і науки Л.Гриневич та міністра молоді та спорту І. Жданова.        

А після обіду прийшов час прощатись і виїжджати з готелю, ох не простий це час, всі встигли здружитись, хтось уже сумував і плакав. Ми пообіцяли один одному не втрачати зв’язків і пам’ятати чудові незабутні моменти цього форуму!       

Тож ми поїхали з чималим багажем знань і нових знайомств, отримали численну кількість запрошень їхати у інші області України. Зараз маємо надзвичайно багато ідей і вже готові до їх втілення. Обговорення цікавих ідей та проектів почали просто-таки в потязі. Ми сподіваємось і твердо віримо, що налагодимо закордонні зв’язки для обміну досвідом із лідерами інших країн, реалізуємо всі важливі проекти для блага нашої країни.      

А  також, від імені всієї делегації дякуємо нашому координатору Марії Олександрівні та Департаменту освіти і науки, які сприяли нашій поїздці.  Дякуємо, що цінуєте нас і допомагаєте у роботі!

joomlamodniyportal.ru