На стінах «ПАДІЮНу» художники з чотирьох країн зобразили перший мурал

14-16 жовтня відбувся перший на Закарпатті Міжнародний фестиваль «Алярм Графіті фест». Організатор – Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості  «ПАДІЮН», співорганізатори – Романець Ерік (художник, графік-дизайнер, Україна), Блажей Русін (художник, Польша).  Захід провели за підтримки Карпатського  фонду у рамках транскордонного проекту «Ґенерація 2020», що фінансується Норвезькими грантами та урядом Словацької Республіки.

 

 Під час фестивалю художники з чотирьох країн створили більше десятка графіті-картин на стінах «ПАДІЮНу». Ця європейська подія  об’єднала художників, документалістів  і активістів з України, Польщі,  Словаччини та Британії. Як кажуть організатори і самі художники, родзинкою фесту стало створення першої в місті живописної картини на архітектурній споруді – мурала. Ідея цього зображення бере свій початок від монументального живопису у  центральній частині фойє палацу. Ескіз розробляли четверо художників із Західної України, вони приїхали спеціально на запрошення організаторів. Попередньо кожен з них представив свої ідеї, а вже згодом вони звели ці ідеї в єдину, центральну картину.

«Крім малюнків, ми презентували нову концепцію вуличного мистецтва. Поки ми малювали, до нас підходили люди, цікавились, що ми малюємо, як нам взагалі Закарпаття. Розпитували про мистецтво графіті, і загалом відгуки були позитивні», – додає художник із Польщі Блажен Русин.

Програма триденного фестивалю включала лекцію та дискусію від «Street Art Communications» (Кошіце), виставку Станція місто (Ексклюзивні Стікери), скеч батл, пленер «Улюблені місця рідного Ужгорода». На малюнки графіті учасники фесту витратили понад 350 флаконів фарби, 100 з них – на великий центральний мурал.

 

Оцінити роботу майстрів можуть всі бажаючі, завітавши до «ПАДІЮНу», та навіть просто прогулюючись поряд..  

joomlamodniyportal.ru