Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

У Палаці відбулося

„Все починається з любові…”

Все починається з любові…”, - саме такий лейтмотив 13 лютого 2019 року  зібрав у малій театральній залі на літературно-драматичний вечір гуртківців-старшокласників,  студентів, педагогів відділу художньо-творчої діяльності, батьків та друзів. У переддень свята всіх закоханих – Дня Св. Валентина керівникам театральних колективів ,,ПАДІЮНу”  Дворциній С.Г. та Шайбнер М. Д. вдалося налаштувати глядачів на ліричний лад.  У залі запанували емоції переживання, захоплення, натхнення.

Захоплюючі заняття від педагогів „ПАДІЮНу”

Діти, які відпочивають в філіалі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру „Арніка”, завжди з нетерпінням очікують на цікаві заняття, розваги та майстер-класи від педагогів Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”. Так, 5 лютого в таборі побували Дворцина Світлана Григорівна, керівник театральної студії „Синтез”, провела надзвичайно цікавий майстер-клас з акторської майстерності. Негер Кристина Калманівна – керівник гуртків „Виготовлення сувенірів” та „Паперопластика”, і Габорець Яна Василівна, керівник гуртка „Виготовлення виробів з бісероплетіння” захопили дітей поробками до Дня Святого Валентина. А Лукач Ольга Борисівна, керівник гуртка „Класичний живопис” продемонструвала  учням нові техніки з образотворчого мистецтва.

Обласна виставка-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”

З 1 лютого 2019 року у виставковій залі ,,ПАДІЮНу” розгорнуто щорічну обласну виставку-конкурс декоративно-ужиткового і образотворчого мистецтва „Знай і люби свій край”.

Цьогоріч на обласну виставку-конкурс „Знай і люби свій край” надійшло 709 робіт здобувачів освіти з позашкільних та загальноосвітніх закладів області.

Як і у попередні роки, а в „ПАДІЮНі” виставка проводиться вже вдев’яте, більшість представлених експонатів майстерно виконані та відповідають високому художньо-естетичному рівню.

Мій мальовничий край

Вже традиційно у другій половині січня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" проходять Баконіївські дні. Низкою творчих заходів педагоги та вихованці згадують та вшановують одного з найяскравіших своїх педагогів, того, що лишив величний слід в живописі краю – Золтана Степановича Баконія.  Одним з таких заходів є і відкритий обласний конкурс "Мій мальовничий край", що відбувся у закладі 29 січня. Свято нагородження розпочав Андрій Барнабашович Надь - голова журі, завідувач відділу декоративно-ужиткового мистецтва, він привітав гостей свята та розповів  як проходив конкурс. Далі заступник директора з навчально-методичної роботи  Надія Василівна Ганько вручила дипломи  юним переможцям. Вітаючи творчу закарпатську  молодь, педагог зауважила: "Така велика кількість творчих робіт і здобутків вихованців є свідченням того, що справа Золтана Баконія живе і сьогодні, ми радіємо кожній дитині, яка вирішила взяти у ручки пензля, глину, чи якийсь матеріал, щоб створити свій маленький неповторний шедевр.

Талановита зірочка „ПАДІЮНу”

Днями у м. Хмельницький пройшов відбірковий тур чемпіонату мистецтв України "ART STAR". Змагалися талановиті виконавці, колективи та викладачів. Приємно вражає, що володарем Гран-прі у двох номінаціях та диплом з відзнакою "Золотий чемпіон"  отримала вже відома зірочка „ПАДІЮНу” - Каріна Корнута. Дівчинка, яка раніше вже увійшла до енциклопедії дитячих талантів "Найвидатніші діти України" як "дитина-оркестр", не приховувала своїх емоцій. Дівчинка  була у захваті, коли члени журі одноголосно сказали наскільки вражені її співом та вокальними здібностями.

Меморіальний будинок-музей Федора Манайла

Педагоги та вихованці  Студії образотворчого мистецтва імені      З.С. Баконія відвідали меморіальний будинок-музей Федора Манайла, видатного українського художника, одного із засновників Закарпатської школи живопису. Керівник музею Вікторія Манайло-Приходько ознайомила керівників та допитливих падіюнівців з життєвим шляхом, творчою спадщиною Федора Манайла, свого дідуся. Картини художника, унікального знавця фольклору та етнографії, називають "енциклопедією Верховини". Художник театру, сцени, кіно — він скрізь виявив блискуче володіння технікою та специфікою різних видів мистецтва. Оригінальним напрямком творчості художника, своєрідною "фішкою" його діяльності було вирощування декоративних диньок. Ф. Манайло різьбив диньки при рості, і вони росли з візерунком. Ці оригінальні роботи митця можна побачити в експозиції музею.

Знову в „Арніці”

17 січня   керівники гуртків Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” навідались у табір „Арніка”, що розташований на мальовничій Воловеччині, аби пізнавально та з користю урізноманітнити відпочинок дітей, які там перебувають.     

Наразі триває  17 відпочинкова зміна  –  для учнів 6-8 класів та лідерів учнівського врядування області „Нове покоління”. Для цієї вікової категорії були обрані відповідні за віком та інтересами заняття.          

„Арніка”– місце зустрічей, нових ідей та відпочинку лідерів обласного учнівського парламенту „Нове покоління”

Початок року для лідерів учнівського самоврядування - це завжди початок нових  справ, втілення нових ідей.  2019 рік розпочався з традиційного  збору досвідчених  лідерів учнівського парламенту „Нове покоління” та тих, хто прагне стати їх частинкою - свідомими, талановитими та дієвими особистостями. 17 січня в таборі „Арніка”, що на Воловеччині стартував започаткований  очільниками обласного парламенту „Нове покоління” соціальний проект „Teenagers”, який буде реалізовуватись з лютого до червня 2019 року. Ціллю проекту є допомога підліткам у важкий період їх буремного формування, підтримка фаховими порадами, набуття ними важливих життєвих компетенцій.

Новорічна екскурсія

 У грудні торішнього року до палацу дитячої та юнацької творчості завітали учні однієї з Ужгородських шкіл разом з батьками та класним керівником, де на них чекало справжнє Новорічне свято. У фойє закладу їх привітно зустріла керівник гуртка „Юні екскурсоводи” Габорець Яна Василівна, яка провела для дітей захоплюючу екскурсію закладом, розповіла про гуртки та секції „ПАДІЮНу”. А біля красуні ялинки, що встановлена у фойє ІІ поверху діти ніби поринули у чарівну зимову казку.        

"Під Старий Новий рік"

Уже традиційно щороку 13 січня Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості "ПАДІЮН" влаштовує феєричну концертну шоу-програму "Під Старий Новий рік".         

Захід проводиться за участі вихованців різних гуртків палацу. Цьогоріч проводжали Старий Новий Рік і зустрічали Новий 2019-й – юні вокалісти , гімнасти, танцюристи та актори Зразкового продюсерського центру, Народного художнього колективу студії сучасного танцю "Бліц", Народного художнього колективу ансамблю танцю "Танцювальної корпорації друзів", гуртка «Художня гімнастика».