Закарпатський обласний палац дитячої та юнацької творчості

У Палаці відбулося

Майбутні ілюстратори навчаються в «ПАДІЮНі»

Днями  в Ужгороді завершилася обласна виставка «Книга-фест – 2019». Вже вп’яте юні художники студії образотворчого мистецтва ім. З.Баконія Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості  «ПАДІЮН» брали участь у цьому фесті в номінації «Майбутній ілюстратор книги». Готуючись до виставки, діти залюбки читали книги закарпатських дитячих авторів: Галини Малик,  Олександра Гавроша, Володимира Федишина, обговорили зі своїми педагогами твори, ідеї  і створили неперевершені, по-дитячому щирі ілюстрації.

„Бліц” - Золотий Призер Чемпіонату світу з сучасної хореографії.

Один з наймаштабніших і найяскравіших конкурсів сучасної хореографії - 17 чемпіонат IDF World Dance Championship, проходив у м.Пула (Хорватія) з 23 по 25 травня. Його учасниками стала велика кількість танцювальних колективів з усього світу. Серед них народний художній колектив Студія сучасного танцю „Бліц” „ПАДІЮНу” (художній керівник – Камінська Олена). Колектив не вперше бере участь у цих престижних змаганнях. І цьогоріч наші танцівники групи „Blitz-Gamma ” (керівник Карина Дичка) не залишились без перемог.

Творчий звіт юних акторів.

27 травня у малій театральній залі „ПАДІЮНу” зібрались  батьки, друзі, колишні студійці й, звичайно, головні герої дійства – нинішні вихованці студії пантоміми „Енергія-мім”. Вони продемонстрували  сцени з вистави   „Украдене дитинство” за однойменним оповіданням ужгородського письменника Михайла Тємнова. Бурхливі оплески присутніх були нагородою для юних акторів і спонукали їх творити й надалі.

Цікавою була невеличка дискусія між глядачами та акторами про головну ідею вистави – кожна дитина має право на своє щасливе дитинство і ніяка „глобалізація” майбутніх часів не повинна шкодити сутності Людини.

Відкритий обласний фестиваль родинної творчості „Родинний дивосвіт”

28 травня у Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” пройшов Фестиваль родинної творчості, який вже традиційно проводиться в рамках святкування міжнародного дня сім’ї. Такі святкування - традиційні – проводяться вже більше 10 років. Цього року біля 20 творчих родин Закарпаття  –  дітки з мамами і татами, братики з сестричками ділилися з відвідувачами своєю сімейною творчістю. Разом з дітьми батьки не просто поділилися творчими здобутками та успіхами, але й провели майстер-класи з того чи іншого виду мистецтва: тут вчили і малювати, і вишивати, і навіть розмальовувати писанки. Також відбулося нагородження талановитих сімей, на якому  всі  родини отримали грамоти учасників фестивалю. З кожним роком учасники фестивалю знаходять собі на родинному святі однодумців,  нових друзів, обмінюються навичками, традиційними та сучасними техніками, цікавими ідеями. Батьки передають свої навички і  вміння діткам. 

Феєричне закінчення навчального року в „ПАДІЮНі”

Травень – це не лише розквіт природи і весняні дощі. Не лише теплі сонячні ранки і  яскраві заходи сонця. Травень – це переддень канікул та кінець навчального року у всіх закладах освіти. У Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” теж у цей час традиційно підбиваються підсумки навчального року. Талановиті вихованці  з радістю демонструють свої досягнення та напрацювання, радують гостей та глядачів здібностями і творчими успіхами, які розкрили упродовж року в стінах палацу. А найкращі з них урочисто отримують цінні призи та заслужену нагороду – „Зореграй-2019”.

Наш пошук і творчість – тобі, Україно!

В Ужгороді на базі Закарпатського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді відбувся обласний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості учнівської молоді ,,Наш пошук і творчість – тобі, Україно!”, який проводився відповідно до плану всеукраїнських і міжнародних організаційно-масових заходів з дітьми та учнівською молоддю на 2019 рік. Метою цього заходу є розвиток творчих здібностей, кмітливості, формування стійкого інтересу дітей та молоді до пошукової творчої діяльності, раннє виявлення та подальший розвиток обдарувань особистості, популяризація і пропаганда кращих робіт гуртківців.

Вихованці Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН” вже протягом багатьох років поспіль беруть активну участь у вищезгаданому конкурсі і щороку здобувають призові місця. Цього року у номінації „Архітектура та будівництво” було представлено роботи вихованців гуртка рукотворного мистецтва „Майстер-хобі”, яким керує досвідчений педагог Вішколц Калман Коломанович, Усі роботи були оцінені найвищими балами: 

-середня вікова категорія - ІІ місце здобула Ціко Крістіна за роботу „Невицький замок”;

-старша вікова категорія - І місце здобув Дякулич Владислав за роботу „Невицький замок” та ІІ місце – Бушко Любомир за роботу „Церква святого Миколая Чудотворця”.

Номінантка „Зореграю ” звітувала персональною виставкою

„ПАДІЮН”- країна талановитих, місце, де ростуть і розвиваються дитячі таланти. Тут починався творчий шлях багатьох, уже відомих закарпатців, саме тут кожен шукає свою стежину і йде нею не один рік. Уже 6 років поспіль іде цією стежиною надзвичайно талановита дівчинка – вихованка гуртка „Кераміка”  Анночка Шафран, вона ж  „Краща юна керамістка” за версією щорічної премії „Зореграй-2019”. 

Театр – це спосіб по-особливому сказати про світ

Театр – стародавнє і прекрасне мистецтво. З давніх-давен театр захоплював, вражав і не залишав байдужими всіх, хто мав щастя його спостерігати або долучитися до нього. 

Традиційне свято – „Театральний променад”, відбулося 20 травня в Закарпатському обласному палаці дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.  Свою майстерність та неабиякий талант  продемонстрували вихованці відділу художньо-творчої діяльності:  театральної студії „Синтез”, молодіжного центру моди „Твій стиль” та студії пантоміми „Енергія-мім”.

СМАРАГДОВІ ВИТОКИ

ХІІ Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль-конкурс народного мистецтва „Смарагдові витоки” проходив 11-12 травня в місті Мукачеві. Цього року сюди приїхали діти з 16 областей України, які презентували на фестивалі мистецтво свого району, області, країни. Фестиваль проводився у місцевому парку, який став на два дні осередком дитячої творчості. Зі сцени лунали виступи вокальних виконавців, запальні танці, інструментальна музика, фольклор. Твори образотворчого мистецтва, фотомистецтва, вироби декоративно-ужиткового, декоративно-прикладного мистецтва та художніх ремесел – все це можна було побачити на фестивалі.

"Я люблю тебе, мамо!"

"Я люблю тебе, мамо!"  ...лунало мовами світу 15 травня, у Міжнародний День сім'ї, в Закарпатському обласному палаці дітей та юнацтва "ПАДІЮНі", під час урочистого  заходу до Дня матері за участі дітей та педагогів Відділу комунікацій та зв'язків з громадськістю. Маленькі падіюнчата та дорослі юнаки і дівчата вітали своїх мам віршами, піснями, листівками. Головним задумом свята було привітати маму іноземними мовами, з чим малята впорались на відмінно! Ошатно вбрані вихованці 8 мовних гуртків - англійської, угорської, словацької, чеської, французької, німецької та української мов напередодні заходу разом зі своїми чудовими педагогами підготували надзвичайно гарну святкову програму з проникливими поетичними творами та піснями. Кожна з мам отримала в подарунок повітряну кульку та ніжний поцілунок маляти.